انواع ظروف چینی

انواع ظروف چینی

انواع ظروف چینی

ظروف چینی از سلامت محورترین و بهداشتی ترین ظروف برای پخت و سرو غذاهستند . در اصل چینی نوعی سرامیک است که از دیرباز برای پختن غذا و سرو آن بکار می رفته و همان طور که از نامش پیداست کشور چین زادگاه پیدایش آن است . در واقع به ظروف سرامیکی که لعاب خورده اند چینی اطلاق می گردد .

با توجه به آزمایشات انجام شده ظروف چینی به علت بالا بودن دمایی که در آن توسط کوره پخته می شوند و همین طور سطح صیقلی که دارند و شستشوی راحت آن را سبب می شود می توانند با کیفیت تر و بهداشتی تر از مابقی ظروف باشند . لذا درصد پایین جذب آب در ظروف چینی و عدم تاثیر لعاب چینی روی غذا باعث مناسب بودن این ظروف برای سرو انواع غذاهای سرد و گرم شده است .

انواع ظروف چینی

مواد اولیه تشکیل دهنده ظروف چینی کائولن ، فلدسپات و سیلیس و … می باشد . ظروف چینی از لحاظ نوع تولید و ویژگیهای آن انواع مختلفی دارند که چینی زجاجی ، چینی استخوانی (که در آن از درصدی پودر استخوان استفاده می شود) ، پرسلان نرم و پرسلان سخت از این جمله اند . پرسلان سخت بهترین نوع چینی تا به امروز است که در دو مرحله و با دماهای مختلف (حداکثر تا ۱۴۰۰ درجه) داخل کوره های مخصوص پخت می شود و جذب آب در آن به زیر ۰/۲ درصد می رسد و همچنین سفیدی و شفافیت آن نیز به ۷۵ درصد می رسد .

در بین انواع ظروف چینی در ایران پرسلان سخت توسط شرکت چینی زرین ایران و با نام تجاری FDC که مترادف Super Hard Porclain است تولید و عرضه میشود. که امروزه تمام محصولات چینی زرین با این فن آوری تولید شده و از مرغوبترین نوع چینی در دنیا می باشند .

ما نیز در فروشگاه اینترنتی لوازم آشپزخانه پرشین کالا برای عرضه ظروف پذیرایی چینی تصمیم به ارائه محصولات چینی زرین که باکیفیت ترین چینی ساخت ایران هستند گرفته ایم و افتخار داریم تا به عنوان نمایندگی رسمی چینی زرین عرضه کننده ظروف چینی زرین با قیمت مصوب شرکت هستیم .

شما می توانید برای خرید اینترنتی چینی زرین و دیدن جدیدترین مدلهای چینی زرین و تصاویر چینی زرین از جمله ( سرویس ۱۲ نفره کامل ، سرویس ۶ نفره غذاخوری و سرویس ۶ نفره چایخوری ) از طریق سایت پرشین کالا اقدام فرمایید .

انواع ظروف چینی

kamran.m
دیدگاه کاربران 1 دیدگاه
ارسال دیدگاه